Vážení přátelé,  

dovolujeme si Vás srdečně pozvat na 4.ročník odborné konference na téma :     

   „Očekávaný vývoj leteckého a obranného průmyslu v ČR a ve světě“ 

která se koná dne 25. 10. 2023 v Brně,  v kongresovém centru hotelu Quality Hotel Brno Exhibition Centre ( dřívější název hotelu Holiday Inn vedle brněnského výstaviště )

 

Hlavní tématické okruhy odborné konference: 

 •   Trendy leteckého a obranného průmyslu v ČR a ve světě
 •   Zkušenosti a názory představitelů leteckého  a obranného průmyslu
 •   Inovace a nové technologie v leteckém  a obranném průmyslu
 •   Industry 4.0., Digitalizace 4.0.,  Trendy automatizace a robotizace
 •   Možnosti snižování nákladů a zvyšování produktivity v leteckém a obranném průmyslu    
 •   Řízení dodavatelsko-odběratelského řetězce
 •   Výzvy a příležitosti v leteckém a obranném  průmyslu 
 •   Řízení kvality, výkonnosti a rizik v leteckém a obranném průmyslu
 •   Podpora inovací, nových technologií, investic a exportu leteckého a obranného průmyslu
 •   Spolupráce výrobců, dodavatelů a podpůrných společností v leteckém a obranném průmyslu

Cílem konference je podpora rozvoje leteckého a obranném průmyslu a vzájemná výměna zkušeností a názorů představitelů výrobců a dodavatelů v leteckém a obranném průmyslu, zástupců podniků a institucí, které se podílejí na rozvoji odvětví leteckého  a obranného průmyslu a zavádění inovací a nových technologií.

 

Věříme, že účast na konferenci bude pro Vás a Vaši společnost přínosná.

Těšíme se na setkání s Vámi

S úctou a přáním mnoha úspěchů

 

Ing.Petr Mandelík, Ph.D.

Konference s.r.o.
Tel.: +420 777 635 758
E-mail : mandelik@konference.org
www.konference.org

Program konference  : 

9:30 - Slavnostní zahájení 

9:35 – 11:00   Rozvoj obranného a leteckého průmyslu, Názory a zkušenosti,  

 • Zástupce ministerstva obrany České republiky ( v jednání, řečník bude upřesněn )         

 

Trendy, Inovace, Nové technologie, Příležitosti, Možnosti spolupráce, Názory a zkušenosti představitelů leteckého a obranného průmyslu, Diskuse 

 • Ing. Josef Kašpar, Feng., Prezident Asociace leteckého a kosmického průmyslu, z.s., Předseda představenstva a generální ředitel,  Výzkumný a zkušební letecký ústav, a. s.   
 • Ing. Michal Orlita, AERO Vodochody AEROSPACE a.s.
 • Mgr. Jiří Protiva, Ředitel, LOM PRAHA s.p. 
 • Ing. Jaroslav Pecháček, Viceprezident, Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky 
 • Ing. David Kollhammer, Výkonný ředitel, Zetor Engineering   

 

11:00  – 11:15  Přestávka na kávu

 

11:15 – 12:45   Trendy, Inovace, Nové technologie, Lidské zdroje, Příležitosti, Možnosti spolupráce, Názory a zkušenosti dodavatelů a partnerů leteckého a obranného průmyslu, Diskuse

 

 • Ing. Jaroslav Hovorka, Ph.D., Výkonný ředitel a jednatel MESIT asd, s.r.o.
 • Ing. Martin Šimonyi, Riaditeľ úseku riadenia kvality, Letecké opravovne Trenčín, a.s.
 • Ing. Pavel Sobotka, Ředitel, Frentech Aerospace 
 • Ing. Jiří Kovář, Člen představenstva, UNIS, a.s. 
 • Ing. Jakub Makový, Výkonný ředitel, New Space Technologies s.r.o.

 

 

12:45 – 13:30    Oběd 

13:30 – 14:45   Inovace, nové technologie, výrobky a služby dodavatelů a partnerů leteckého a obranného průmyslu 

 • Představitelé společností podporujících rozvoj leteckého a obranného průmyslu

 

3D Technologie při výrobě letadel a v obranném průmyslu a jejich dodavatelů

 • Ing. Marek Mančal, 3Dwiser

 

Trendy robotizace a automatizace výroby letadel a v obranném průmyslu 

 • Ing. Kamil Bartoš, FANUC Czech Republic

 

DIGITAL TRANSFORMATION to a company of tomorrow

 • Ing. Eliáš Jaroslav,  TECHNODAT

 

Trendy v oblasti logistických vojenských informačních systémů

 • Ing. Pavel Hanousek,  AURA

 

Možnosti energetických a provozních úspor firem 

 • Pavel Berka,  TEDOM

 

Desoutter Ecosystem v leteckém průmyslu: propojená řešení a udržitelnost 

 • Erich Marek, Business Development Manager pre Aerospace, Desoutter Eastern Europe

 

 

14:45  – 15:00  Přestávka na kávu

 

15:00 – 16:00  Zkušenosti inovačních technologických společností a projektů v leteckém a obranném průmyslu, Projekty URBAN AIR mobility, Pozvaní hosté : 

 • Ing. Jan Kubata, Ředitel Divize Aviation,  Výzkumný a zkušební letecký ústav, a. s.
 • Martin Dvorský, Jednatel společnosti MGM COMPRO INTERNATIONAL
 • Jan Hruška, Obchodní ředitel a spolumajitel společnosti Mejzlik Propellers
 • Prezentace projektů a společností ( v jednání )

 

Trendy v odvětví leteckého a obranného průmyslu v ČR a ve světě, Investice, Příležitosti, Diskuse 

 • Ing. Milan Šlapák, Ph.D., Chief Executive Officer, Předseda představenstva RSBC Holding
 • Prof. Doc. Stanislav Škapa, Ph.D., Ekonom  

 

Závěrečné pohoštění s ochutnávkou moravského vína, Tombola

 

3Dwiser s.r.o.

3Dwiser s.r.o. je součást mezinárodní skupiny Admasys International, je přední český dodavatel a distributor dostupných a spolehlivých, profesionálních technologií 3D tisku, 3D skenování a post-processingu. Poskytuje kompletní služby v oblasti aditivní výroby – od poradenství přes zakázkový tisk až po školení a technickou podporu. Čerpá z odborného zázemí vlastního týmu specialistů i z přímé spolupráce s českými a zahraničními výrobci tiskáren a tiskových materiálů. 

AERO Vodochody AEROSPACE a.s.

AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jednou z nejstarších leteckých společností na světě. V oblasti vojenských letadel je Aero spolehlivým dlouhodobým partnerem mnoha světových leteckých sil a má silné postavení na trhu armádního výcviku a lehkých bojových letadel.

Akcenta

Úzce se specializujeme na směnu měn, zahraniční platby a zajišťovací obchody pro klienty z řad firem a institucí. Díky maximální efektivitě při poskytování našich služeb můžeme našim klientům nabídnout lepší devizové kurzy a výrazné úspory při realizaci zahraničních plateb. Výhody, které naši klienti oceňují, jsou rychlost poskytování našich služeb a především spolehlivost spolu s maximálním zabezpečením.

Alucast

Společnost Alucast, s.r.o. je přední výrobce  hořčíkových a hliníkových odlitků.  Jako jedna z mála firem v Evropě využíváme nejmodernější technologické postupy a špičková výrobní zařízení. Provozujeme moderní slévárnu v obci Tupesy u Uherského Hradiště a naše produkty dodáváme po celém světě.

AURA, s.r.o.

Vývoji, implementaci a podpoře se věnujeme od roku 1989. A právě díky tomu víme, co potřebujete. Náš software denně usnadňuje život statisícům lidí z resortu obrany, vojenského průmyslu, státní správy nebo z řad exekutorů a advokátů. Jsme hrdí na to, že z pozice světové jedničky v informačních systémech vojenské logistiky děláme svět bezpečnějším místem. Úspěch je výsledkem pilné práce schopného a stabilního týmu, jeho expertních znalostí a 30 let zkušeností.

Avia Propeller, s.r.o.

Společnost Avia Propeller je strojírenská firma s cca 50 zaměstnanci a dlouholetými zkušenostmi z vývoje, výroby, oprav servisu a prodeje kovových leteckých vrtulí a jejich dílů.  Náš tým pracovníků vývoje má dlouhodobé zkušenosti spojené s vývojem vrtulí. Jedním z posledních úkolů je rozšíření řady našich výrobků o nové vrtule AV (celoduralové vrtule, lehčí duralový náboj, duralové listy).

Bio HI-TECH Surface Technology s.r.o.

Bottling Printing

Společnost Bottling Printing s.r.o., specialista v oblasti průmyslového značení a kódování, pomáhá řešit problémy s identifi kací produktů nabídkou širokého sortimentu digitálních potiskovacích systémů pro každý úsek výroby. Společnost Bottling Printing s.r.o. je výhradním distributorem světového výrobce společnosti Linx Printing technologies Ltd., Matthews Swedot, Mark-O-Print, Weber Marking Systems GmbH. Mezi nejmodernější a nejprogresivnější technologie patří ink jet tiskárny a v poslední době také laserový tisk.

BRIKLIS, spol. s r.o

BRIKLIS, spol. s r.o., je tradičním českým výrobce briketovacích lisů na třísky z obrábění hliníku a jiných kovů. Hlavními přínosy briketování jsou zmenšení objemu a připravení materiálu na tavbu, jinými slovy zvýšení ceny odpadu, vylisování řezných a chladících kapalin a umožnění jejich opětovné využití, snížení nároků na manipulace, dopravu a skladování. Stroje si našli uplatnění právě v leteckém a obranném průmyslu, automotivu a vůbec veškeré strojírenské výrobě po celém světě. Příkladem může být reference Magellan Aerospace,  Gardner Aerospace, Bosch, atd.

Česká spořitelna, a.s.

Česká spořitelna je moderní banka orientovaná na drobné klienty, malé a střední firmy a na města a obce. Nezastupitelnou roli hraje také ve financování velkých korporací a v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Finanční skupina České spořitelny je počtem přes 5 milionu klientů největší bankou na trhu. Česká spořitelna již vydala více než 3,2 mil. platebních karet, disponuje sítí 654 poboček a provozuje více než 1419 bankomatů a platbomatů. Česká spořitelna se stala v jubilejním desátém ročníku soutěže Fincentrum Banka Bankou desetiletí a poosmé v řadě si odnáší titul Nejdůvěryhodnější banka roku.

Desoutter Eastern Europe

Desoutter přináší ŘEŠENÍ prostřednictvím ekosystému, který zahrnuje kvalitu a výkonnost, agilní a zabezpečenou výrobu, úplnou sledovatelnost procesů a optimalizaci procesů v reálném čase.
Navštivte nás v Bratislavě na Slovensku a ZAŽIJTE budoucnost průmyslu se společností Desoutter Eastern Europe. Do společnosti Desoutter patří také společnost Scan Rotor, která se zaměřuje na výrobu aplikací pro šroubované spoje. SETITEC Line, která se specializuje na pokročilá řešení pro vrtání ADU v leteckém průmyslu.

EKOMAZIVA s.r.o.

Společnost Ekomaziva s.r.o. je dodavatelem širokého portfolia produktů pro oblast zpracování kovů a povrchových úprav. Je výhradním autorizovaným distributorem jedinečných bezolejových maziv IRMCO pro lisování kovů a ohýbání trubek pro ČR, SR a Maďarsko. Kromě maziv dodává také sprejovou aplikační techniku. V oblasti obrábění nabízí esterový emulzní hypoalergenní olej z obnovitelných zdrojů a zařízení pro management emulzních kapalin ve standardu Průmysl 4.0. Pro povrchové úpravy dodává spotřební materiály (maskování: krytky, zátky, pásky, vč. zakázkových řešení), závěsovou techniku, vybavení galvanoven a čištění lázní předúprav. 

EPLAN ENGINEERING CZ, s.r.o.

EPLAN poskytuje software a služby pro oblasti elektrotechniky, automatizace a mechatroniky. Společnost zaujímá jednu z vedoucích pozic na celém světě ve vývoji softwarových řešení pro výrobu strojů, zařízení a rozvaděčů. Zároveň je společnost EPLAN ideálním partnerem pro zjednodušení složitých inženýrských procesů. Standardizovaná i individuální rozhraní k systémům ERP a PLM/PDM zajišťují konzistenci dat v rámci celého řetězce tvorby výrobku. Společnost EPLAN byla založena roku 1984 a je součástí skupiny Friedhelm Loh Group.

Fanuc

S téměř 60letými zkušenostmi v oblasti vývoje CNC zařízení, více než 18,5 miliony produktů instalovanými na celém světě a více než 5200 zaměstnanci je FANUC předním světovým výrobcem průmyslové automatizace. Ať se jedná o průmyslové roboty, CNC systémy, elektrojiskrové řezání (EDM), vstřikovací stroje nebo vertikální obráběcí centra, nic nám není bližší než automatizace.

Gumex

Firma GUMEX, spol. s r.o. je rodinná firma, založená roku 1994 v České republice. Od roku 2006 působí dceřiná společnost GUMEX SK, spol. s r.o. také na Slovensku.Naše služby poskytujeme ve Strážnici, Brně, Praze, Hradci Králové, Bratislavě, Žilině, Zvolene a v Košicích. Pečujeme o více než 12 tisíc zákazníků z řad firem a živnostníků. V České a Slovenské republice zaměstnáváme více než 150 lidí. Disponujeme skladovými, výrobními a provozními plochami o rozloze větší než 13 000 m2.

 

Infor

Infor vyvíjí a dodává podnikové aplikace v prostředí cloudu pro specifická odvětví. S více než 65 000 zákazníky ve 175 zemích pomáhá Infor svým zákazníkům dodávat vyšší přidanou hodnotu, snižovat rizika a zlepšovat provozní ukazatele. 17 000 zaměstnanců společnosti umožňuje zákazníkům postavit své systémy na hlubokých odvětvových znalostech a s maximálním využití dat k tvorbě a implementaci úspěšných strategií, které řeší jejich podnikatelské výzvy. Infor poskytuje svým zákazníkům moderní nástroje k transformaci a akceleraci jejich inovací. Pro více informací navštivte www.infor.com.

KOVOFINIŠ a.s.

KOVOFINIŠ a.s. je moderní česká firma s tradicí sahající až do roku 1951. Již od svého založení se zabývá vývojem a výrobou zařízení pro povrchové úpravy. Za dobu své existence KOVOFINIŠ úspěšně realizoval projekty po celém světě. Naše společnost má vlastní technické, vývojové i výrobní zázemí. Díky neustálému rozvoji know-how jsme předními evropskými výrobci zařízení pro povrchové úpravy a zneškodňování průmyslových odpadních vod. Veškerá námi dodávaná zařízení jsou navrhována s ohledem na životní prostředí a na míru zákaznických potřeb.

LAC, s.r.o.

LAC je výrobcem průmyslových pecí, sušáren a žárobetonových tvarovek. V roce 2018 jsme se přesunuli do nové výrobní haly pecí a sušáren v Židlochovicích. Zde vyrábíme jak standardní katalogové pece a sušárny, tak atypická řešení tepelného zpracování v podobě průběžných pecí, kalicích linek atd. pro automobilový, letecký, obranný průmysl, slévárny, gumárenství a další průmyslové odvětví. Rovněž jsou v našem sortimentu laboratorní a keramické pece. Ve výrobním závodě v Hrušovanech nad Jevišovkou pak vyrábíme žárobetonové tvarovky, které nacházejí využití při stavbě kotlů, krbů a topenišť a také při stavbě pecí a průmyslových zařízení. 

MESIT holding, a.s.

MESIT (člen skupiny OMNIPOL) vyvíjí a vyrábí vysoce specializované výrobky a systémy. Jejich kvalita je prověřena v těch nejnáročnějších oborech, jako je letectví či vojenský průmysl.

Letecké přístroje a systémy

Vlastní vývoj a výroba leteckých palubních přístrojů a speciální elektroniky dle požadavků zákazníků je od založení základním pilířem společnosti. Ověřená technická řešení jsou určena pro civilní a vojenské letouny mnoha typů.

Systémy taktické komunikace

Jsme spolehlivý dodavatel Armády České republiky a také armád po celém světě. Vyvíjíme a vyrábíme systémy taktické komunikace, vozidlové interkomy a náhlavní soupravy. Na základě potřeb moderních armád jsme portfolio rozšířili také o taktické reproduktory, exterkomy a další zařízení.

Mechanické díly

Přesné odlitky a mechanické díly jsou dodávány předním světovým výrobcům letadel. Tým konstruktérů a technologů je připraven řešit i komplikovaná zadání. Systém kvality je certifikován dle AS EN 9100, pro letecký průmysl. Důležitou součástí je rovněž přesné CNC obrábění kovů včetně tepelného zpracování a následné povrchové úpravy obrobených dílů.

Moravský letecký klastr

New Space Technologies s.r.o.

Jsme moderní konstrukční kancelář, kterou tvoří ucelený a stále se rozšiřující tým schopných a zkušených techniků s erudicí v designu, ergonomii, konstrukci, výpočtech, analýzách a zkouškách.

PZK international cooperations

Meti  aktivity společnosti PZK BRNO a.s. patří : Velkoobchod - zabezpečujeme dodávky elektrotechnických materiálů předních evropských výrobců, které výhradně zastupujeme v České republice a na Slovensku; Permanentní magnety - zajišťujeme zakázkovou výrobu a provádíme výstupní kontrolu permanentních magnetů na bázi vzácných zemin; Zkušebnictví - v naši akreditované laboratoři testujeme magnetické parametry magnetů; Výroba - zabezpečujeme výrobní proces a vývoz českých výrobků strojírenského a elektrotechnického průmyslu

ROHDE & SCHWARZ - Praha, s.r.o.

Rohde & Schwarz je společnost s mezinárodní působností zabývající se vývojem, výrobou a prodejem širokého spektra elektronických zařízení pro profesionální aplikace. Sídlo společnosti je v Mnichově, v současné době zaměstnává 10.500 zaměstnanců jak v Německu, tak i v pobočkách, které jsou ve více než 70 zemích světa. Z celkové produkce koncernu R&S, která je cca 2,28 miliardy EUR, je více než 80% exportováno do celého světa. R&S patří také k významným zaměstnavatelům v České republice. 

SOPHIA, jazykové služby s.r.o.

SOPHIA, jazykové služby s.r.o. poskytuje jazykové služby především výrobním a obchodním firmám na všech kontinentech. „V oboru jazykových služeb působíme již téměř 30 let. Za tu dobu jsme naši práci rozvinuli od překladů jednotlivých textů pro různé zákazníky k zajišťování veškerých jazykových potřeb našich klientů, především obchodních a výrobních firem. Od psacího stroje k umělé inteligenci. Dnes naše zákazníky provázíme v jejich obchodních aktivitách po celém světě. 

 

SOPHIA se stará o veškeré jazykové potřeby svých zákazníků. SOPHIA pracuje jako externí překladatelské oddělení firem, které nemají své vlastní.  

SOPHIA pro Vás zajistí: 

 •         překlady a korektury odborných textů,
 •         grafické zpracování dokumentů,
 •         tlumočení,
 •         jazykové zpracování Vaší audiovizuální tvorby (titulkování, dabing),
 •         výuku jazyků.

SOPHIA poskytuje svým zákazníků podporu, ať jsou kdekoli či směřují kamkoli. Provázíme své zákazníky již na všech kontinentech.

Tart

Cílem společnosti TART je vycházet zákazníkům vstříc v jejich požadavcích na spolehlivost, kvalitu dodávek a profesionální poradenský servis v oblasti balicích strojů a obalových materiálů pro skupinová, přepravní a ochranná balení. Společnost TART je předním českým výrobcem a dodavatelem obalových materiálů a balicích strojů pro Českou republiku a země střední Evropy. Firma nabízí zboží také z oblasti termoreflexních stavebních fólií SUNFLEX® a antikorozních materiálů Cortec.

Tedom

Cílem skupiny TEDOM je nastavit pro každého zákazníka správný mix energetických služeb s ohledem na jeho potřeby. Nabízíme komplexní řešení pro ty, kteří hledají spolehlivé dodávky elektřiny a tepla, zvyšujeme efektivitu provozů a přinášíme energetickou bezpečnost a nezávislost. Věříme, že budoucnost energetiky spočívá v decentralizovaných zdrojích, které se virtuálně integrují do větších celků, spolupracují navzájem a podporují elektrizační síť v dobách nedostatku nebo přebytku energie. Našim zákazníkům umožňujeme stát se aktivními hráči na moderním energetickém trhu. A to díky tomu, že již více než 30 let vyrábíme, instalujeme, servisujeme a provozujeme kogenerační jednotky. Nově jsme do nabídky zařadili i fotovoltaické elektrárny a tepelná čerpadla.

Technodat Elektro, s.r.o.

Technodat Elektro, s.r.o. již více než 20 let poskytuje výjimečná softwarová řešení, mimo jiné i platformu Engineering Base, pomocí kterých pomáháme zrychlit proces vývoje produktu nebo zařízení a následně zefektivnit tvorbu a správu vaší elektro a procesní dokumentace. Pro dodávané systémy nabízíme nejen kompletní technické i obchodní činnosti zahrnující analýzu nasazení vybraného systému a jejich implementaci, ale i školení, servis či služby v oblasti inženýringu jako tvorbu firemních standardů apod. Mezi naše největší zákazníky patří E.ON Distribuce, UNIPETROL, ABB, ŠKODA TRANSPORTATION, TATRA TRUKCS, ZETOR TRACTORS a jiné.

United Polymers, s.r.o.

Jsme česká společnost sídlící v Hranicích na ulici Tovární 605. Jsme členem Moravskoslezského automobilového klastru. Vyrábíme gumové a plastové díly různými výrobními technologiemi. V současné době je cca 90% produkce dodávána do automobilového průmyslu. Jsme certifikováni dle IATF 16949 a ISO 14001; prošli jsme zákaznickými audity firem 3M, Avon Automotive, Batz Czech, Brano, Continental, Denso, Dura, Facea, Forez, FTE, Grupo Antolin, Hella, Kautex, Klein Automotive, Koito, Mahle, Rossignol Galvanik, Sogefi, TRW, Varroc, Visteon, VW a mnoho dalších. Naše výrobky můžete najít na vozech značky Ford, VW, Porsche, Jaguar, BMW, Škoda, Suzuki, Renault, Peugeot, Bentley, Opel, Hyundai, Kia, a dalších

VKR technologies

Specializujeme se na návrhy technického řešení a následné dodávky a servis kompletního technologického vybavení pro firmy zabývající se zpracováním plechů a kovových výrobků.

One industry

Asociace leteckých a kosmických výrobců České republiky

Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu České republiky

Očekávaný vývoj leteckého a obranného průmyslu v ČR a ve světě - 5.ročník

22.5.2024 Brno, Quality Hotel Brno Exhibition Centre ( dřívější název Holiday Inn Brno )

Očekávaný vývoj leteckého a obranného průmyslu v ČR a ve světě - 3.ročník

13.9.2022 Brno, Quality Hotel Brno Exhibition Centre ( dřívější název Holiday Inn Brno )

Očekávaný vývoj leteckého průmyslu v ČR a ve světě – 2.ročník

4.12.2019 Brno, Holiday Inn

Očekávaný vývoj leteckého průmyslu v ČR a ve světě

4.12.2018 Brno, Holiday Inn

Ing. Petr Mandelík, Ph.D.

Jednatel společnosti

tel: +420 777 635 758
e-mail: mandelik@konference.org

Mgr. Eva Hanáková

Asistentka týmu

Doc. Ing. Stanislav Škapa, Ph.D.

Ředitel výzkumu a strategických analýz

Iniciály organizátora:
Konference s.r.o.
Sídlo: Brno 643 00, Zámecká 105/22
IČ: 26966301

Bankovní spojení: Česká spořitelna, a.s.
číslo účtu : 2052770399/0800
IBAN CZ91 0800 0000 0020 5277 0399
SWIFT:GIBACZPXXXX

chci se stát partnerem