Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás srdečně pozvat na odbornou konferenci na téma:

"Očekávaný vývoj odvětví stavebnictví v ČR a na Slovensku"

která se koná dne 11. 2. 2009 v Brně v hotelu Holiday Inn

 

Hlavní tématické okruhy odborné konference:

 • Názory a zkušenosti představitelů stavebních firem
 • Úspěšné strategie stavebních firem, expanze na zahraniční trhy
 • Očekávaný vývoj bytové výstavby v následujících letech
 • Dopravní infrastruktura a očekávaný rozvoj
 • Nové technologie a materiály ve stavebnictví
 • Fůze a akvizice, Financování stavebních firem a projektů
 • Spolupráce stavebních firem, dodavatelů a výrobců stavebních materiálů a technologií
 • Nízkoenergetické bytové domy, Energetická náročnost budov

Cílem konference je vzájemná výměna názorů představitelů stavebních firem, dodavatelů, výrobců stavebních materiálů a technologií, developerů, ekonomů, představitelů vlády a regionů na současný a očekávaný vývoj stavebního trhu.

Věříme, že účast na konferenci bude pro Vás a Vaši společnost přínosná

Těšíme se na setkání s Vámi

S úctou a přáním mnoha úspěchů

Ing. Petr Mandelík, Ph.D.

Konference s.r.o.
Tel.: 777 635 758
E-mail : mandelik@konference.org
www.konference.org

9:00 - Slavnostní zahájení

9:05 – 10:45 Trendy odvětví stavebnictví, Rozvoj infrastruktury, Dopad finanční krize, Názory a zkušenosti, Diskuse
 • Ing. Milan Půček, MBA, PhD., 1. náměstek ministra pro místní rozvoj pro regionální, územní a bytovou politiku
 • Ing. Václav Matyáš, Prezident, Svaz podnikatelů ve stavebnictví
 • Zástupce Zväzu Stavebných Podnikateľov Slovenska
Dopady světové finanční krize na Českou republiku
 • RNDr. Luděk Niedermayer, Ředitel consultingu Deloitte
Aktuální problémy společností z odvětví stavebnictví
 • Ing. Miroslav Linhart, Deloitte

10:45 – 11:00 Přestávka na kávu

11:00 – 12:30 Názory a zkušenosti představitelů stavebních firem
 • Ing. Michal Štefl, Předseda představenstva a generální ředitel, OHL ŽS, a.s.
 • Ing. Pavel Nebeský, MBA, Útvar strategie, organizace a systému řízení Metrostav a.s.
Právní rizika při vstupu stavebních firem na zahraniční trhy
 • JUDr. Magdaléna Vyškovská, JUDr. Ondřej Dušek, PETERKA & PARTNERS v.o.s. advokátní kancelář
Trendy v projektování a architektuře
 • Ing. arch. Jaroslav Dokoupil, Jednatel a hlavní architekt, Arch.Design Group
Úspěšné strategie stavebních firem při pronikání na zahraniční trhy
Panelová diskuse zástupců stavebních firem působících v zahraničí

12:30 – 13:30 Oběd

13:30 – 15:30 Zkušenosti s výstavbou nízkoenergetických bytových domů
 • Ing. Jan Řežáb, jednatel, JRD, s.r.o.

Energetická náročnost budov, Průkaz energetické náročnosti budovy
 • Ing. Karel Srdečný, senior konzultant a koordinátor projektů EkoWATT CZ s.r.o.

Nové technologie a materiály ve stavebnictví, názory a zkušenosti dodavatelů a výrobců materiálů a stavebních technologií
 • Ing. Milan Koukal, Xella CZ, s.r.o.
 • Ing. Robert Mikeš, Marketingový ředitel, Saint-Gobain Weber Terranova a. s.
 • Ing.Miroslav Mařík, vedoucí marketingu, HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Projektování, výstavba a provoz optických sítí
 • Ing. Ervin Wacník, ředitel,GLOBAL TRADE & TECHNOLOGY a.s.
Specifika fůzí a akvizicí v odvětví stavebnictví
 • Ing. Radek Musil, Redbaenk
Získávání a zadávání zakázek ve stavebnictví v CEE
 • Ing. Jiří Vacek, CEEC Research, VŠE v Praze
Nebankovní záruky pro stavební sektor a rizika ve stavebnictví z pohledu úvěrové pojišťovny
 • Ing. Hynek Rasocha, Obchodní ředitel a člen představenstva Euler Hermes Čescob, úvěrová pojišťovna, a.s.

Možnosti zvyšování produktivity v odvětví stavebnictví
 • Ing. Milan Cvrkal, Microsoft , s.r.o.
Nové technologie a technické zajímavosti při budování infrastruktury
 • Ing. Ladislav Šmíd, SMP CZ, a.s.

Certifikace stavebních dodavatelů v rámci systému SPS ČR
 • Ing. Alena Chalupová, Generální ředitelka, QUALIFORM, a.s.

Trendy vývoje bytové výstavby v ČR a na Slovensku
 • Doc. Ing. Stanislav Škapa, Ph.D., Ekonom

16:00
- Raut s ochutnávkou moravského vína
Arch Design

Arch.Design se věnuje komplexní činnosti v investiční výstavbě a jeho projekty se realizují na celém území České republiky i v zahraničí. V současné době pod společnou značkou Arch.Design pracují tři samostatné architektonicko-projekční firmy Arch.Design s. r. o. v Brně, Arch.Design project, a. s. v Praze a nejmladší člen skupiny Arch.Design Slovakia, s. r. o. v Bratislavě. Všechny společnosti svojí soustavnou činností naplňují vizi o solidní architektuře, kvalitní projekci a nadstandardních službách.

Euler Hermes Čescob, úvěrová pojišťovna

Euler Hermes Europe SA, organizační složka (dříve Euler Hermes Čescob, úvěrová pojišťovna, a.s.) byla založena v roce 1997 jako první specializovaná soukromá úvěrová pojišťovna v České republice. Společnost je součástí skupin Euler Hermes, AGF a Allianz. Euler Hermes disponuje v České republice dynamickým a kvalifikovaným týmem pracovníků, kteří znají situaci na domácím trhu. Byla vytvořena dostatečná síť informačních zdrojů a partnerů pro kvalifikované posouzení domácích rizik a následné vymáhání pohledávek. Euler Hermes jako jediná úvěrová pojišťovna v ČR umožňuje on-line napojení na databázi skupiny Euler Hermes. Odpadá pak zbytečná administrativa a klient může prověřovat bonitu svých vybraných odběratelů přímo z kteréhokoliv počítače připojeného k internetu v rámci žádosti o prověření bonity odběratele (žádosti o úvěrový limit).

GTT a.s.

Společnost GTT a.s. je partnerem investorů a developerů při projektování, výstavbě, servisu a správě multifunkčních elektronických technologií, sítí a služeb s vysoce efektivní technologií na bázi optických vláken. Optická vlákna umožňují např. distribuci Triple play (digitální televizi, vysokorychlostní internet až 1 Gb/s, internetové telefonování), bezpečnostní kamerové systémy atd.

HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. je největším českým výrobcem cihlářského zboží. Vyrábí a dodává komplexní cihelný systém pro hrubou stavbu, tzn. tepelněizolační cihelné bloky pro obvodové zdivo, cihly pro nosné, příčkové a akustické zdivo, broušené cihly, keramické stropy a překlady, nosné překlady pro venkovní stínicí systémy, keramické stropní panely, cihelné komíny a cihelné obkladové pásky.

iStudio s.r.o.

aaabb

Microsoft

Microsoft Dynamics je řada podnikových řešení pro řízení fi nancí, vztahů se zákazníky, dodavatelských řetězců a výroby. Pomáhají malým a středně velkým podnikům, velkým společnostem a divizím globálních podniků pracovat efektivněji a zlepšovat veškeré firemní procesy. Tato adaptabilní podniková řešení jsou dodávána prostřednictvím sítě specializovaných partnerů.

PETERKA & PARTNERS v.o.s. advokátní kancelář

PETERKA & PARTNERS patří mezi největší nezávislé české advokátní kanceláře. Od svého vzniku v roce 2000 se dynamicky rozvíjí; v roce 2001 otevřela pobočku v Bratislavě na Slovensku a v roce 2006 v Kyjevě na Ukrajině. Řadí se mezi největší advokátní kanceláře působící v oblasti střední a východní Evropy.Tým 65 odborně a jazykově vybavených právníků a daňových poradců poskytuje komplexní právní služby ve všech oblastech českého, slovenského, ukrajinského a evropského obchodního práva a související sporné agendy. Kancelář poskytuje také kvalitní daňové poradenství.

Pezinské tehelne – Paneláreň, a.s.

História tehliarskej výroby v Pezinku začala roku 1985. Pezinská tehla bola vždy známa svojou kvalitou a spoločnosť Pezinské tehelne - Paneláreň, a.s. v tejto tradícii pokračuje.Výrobné kroky prešli zmenami, ktoré spĺňajú najprísnejšie kritéria bezpečnosti, kvality a efektívnosti v tomto odvetví. Tieto technologické zmeny a naše dlhoročné know-how v tomto obore zapezpečujú kvalitu výrobkov na najvyššej úrovni.

RI Okna

Společnost RI OKNA a.s. je jedna z největších společností na českém trhu stavebních otvorových výplní. Společnost byla založena již v roce 1994. Od počátku se zaměřujeme výlučně na výrobu a montáž prvotřídních plastových prvků - oken, dveří a jejich příslušenství. V roce 2006 jsme svou působnost rozšířili o výrobu a montáž hliníkových prvků z profilů HUECK-HARTMANN®: oken, dveří, interiérových stěn a fasád.

ROCKWOOL, a.s.

Společnost Rockwool v České republice je součástí mezinárodního koncernu Rockwool International, který je největším světovým výrobcem tepelných, zvukových a protipožárních izolací z kamenné vlny. Koncern byl založen v roce 1937 v Dánsku. Jeho dnešním sídlem je dánské městečko Hedehusene, kde se také nachází výzkumná a vývojová základna. Výrobní závody Rockwool jsou situovány takřka po celé Evropě, dvě výrobny jsou v Kanadě, jedna v Malajsii. Prodejní síť izolačních materiálů Rockwool je celosvětová. Počet spolupracovníků společnosti dnes převyšuje sedm tisíc. Od roku 1993 Rockwool úspěšně působí i na českém trhu. Od května 1998 vlastní Rockwool výrobní závod v České republice - Bohumíně. Společnost Rockwool, a.s. je držitelem certifikátů ISO 9001:2001 za systém managementu jakosti a ISO 14001:2004 za systém environmentálního managementu pro vývoj, výrobu a prodej izolačních výrobků a služeb na bázi kamenné vlny. Více informací najdete na www.rockwool.cz a www.rockwool.sk.

Saint-Gobain Weber Terranova, a.s.

Divize Weber, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. je dnes v České republice jedním z nejvýznamnějších dodavatelů a výrobců vysoce kvalitních štukových a tepelně izolačních omítek, zateplovacích systémůsanačních omítkových systémůnátěrůvyrovnávacích a samonivelačních podlahových hmotlepidel na obklady a dlažbu. Jsme trvale se rozvíjející obchodní společnost. Společnost Weber Buliding Solutions, přední světový výrobce stavebních hmot, nabízí komplexní škálu řešení, využívá moderní technologie, založené na nejvyšších technických požadavcích.

SMP CZ

Akciová společnost ve 100% kapitálovém vlastnictví francouzské společnosti VINCI Tradice společnosti sahají do roku 1953, kdy byl u n.p. SSŽ zřízen specielní závod. Firma se zabývá především dopravním stavitelství, výstavbou mostů, jejich opravami, výrobou staveních hmot, projektovou činností, předpínání mostních konstrukcí , průmyslovými a vodohospodářskými stavbami. Vlastní 2 dceřiné společnosti – Stavby mostov Slovakia, a SM 7. Nejdůležitější současné stavby : Stavba mostu přes Labe v Litoměřicích, estakáda na D 47 v délce 1 km, rekonstrukce elektrárny Tušimice, oprava vodního díla Souš.

Xella CZ, s.r.o.

Nadnárodní koncern Xella International je v České republice zastoupena společností Xella CZ, s.r.o.. Xella tak u nás zastupuje proslulou značku pórobetonu YTONG. Výrobky značky YTONG jsou na našem trhu velmi dobře známé a oblíbené, představují synonymum mezinárodního stylu, který je moderní a inovativní. Roční objem stavebního materiálu YTONG v ČR dosahuje téměř 1 mil. m3 a zaměstnává bezmála 300 pracovníků ve třech výrobních závodech. Díky tomu zaujímá společnost Xella CZ, s.r.o. na českém trhu s pórobetonem vedoucí pozici.

ŽSD a.s.

Společnost ŽSD a.s. byla založena v roce 1996 a od svého vzniku se zabývá recyklací a komplexním odpadovým hospodářstvím při modernizaci železničních koridorů. Postupně společnost rozšiřovala své aktivity a v současné době poskytuje rovněž kvalitní služby v oblasti pozemních staveb, inženýringu a demolic na území celé České republiky.

Brno Business

Building World

Inžinierské stavby

KONSTRUKCE Media, s. r. o.

PROFIL Brno, s.r.o.

Realizace staveb

Silnice a železnice

Stavební informace

Stavitel

Očekávaný vývoj odvětví stavebnictví, stavebních materiálů a technologií

09. 02. 2011 Brno, Holiday Inn

 • Názory a zkušenosti představitelů stavebních firem
 • Úspěšné strategie stavebních firem, expanze na zahraniční trhy
 • Dopravní infrastruktura a očekávaný rozvoj
 • Očekávaný vývoj bytové výstavby
 • Nové technologie a materiály ve stavebnictví
 • Spolupráce stavebních firem, dodavatelů a výrobců stavebních materiálů, strojů a technologií
Očekávaný vývoj odvětví stavebnictví v ČR a na Slovensku

10.2.2010 Brno, Holiday Inn

 • Nové technologie a materiály ve stavebnictví
 • Úspěšné strategie stavebních firem, expanze na zahraniční trhy
 • Očekávaný vývoj bytové výstavby v následujících letech
 • Dopravní infrastruktura a očekávaný rozvoj
 • Financování stavebních firem, Fůze a akvizice ve stavebnictví

Ing. Petr Mandelík, Ph.D.

Jednatel společnosti

tel: +420 777 635 758
e-mail: mandelik@konference.org

Mgr. Eva Hanáková

Asistentka týmu

Doc. Ing. Stanislav Škapa, Ph.D.

Ředitel výzkumu a strategických analýz

Iniciály organizátora:
Konference s.r.o.
Sídlo: Brno 643 00, Zámecká 105/22
IČ: 26966301

Bankovní spojení: Česká spořitelna, a.s.
číslo účtu : 2052770399/0800
IBAN CZ91 0800 0000 0020 5277 0399
SWIFT:GIBACZPXXXX

chci se stát partnerem