Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás srdečně pozvat na 2.ročník odborné konference na téma:

\"Očekávaný vývoj odvětví stavebnictví v ČR a na Slovensku\"

která se koná dne 10. 2. 2010 v Brně v hotelu Holiday Inn

Hlavní tématické okruhy odborné konference:

 • Názory a zkušenosti představitelů stavebních firem
 • Úspěšné strategie stavebních firem, expanze na zahraniční trhy
 • Očekávaný vývoj bytové výstavby v následujících letech
 • Dopravní infrastruktura a očekávaný rozvoj
 • Nové technologie a materiály ve stavebnictví
 • Fůze a akvizice, Financování stavebních firem a projektů
 • Spolupráce stavebních firem, dodavatelů a výrobců stavebních materiálů a technologií
 • Nízkoenergetické bytové domy, Energetická náročnost budov

Cílem konference je vzájemná výměna názorů představitelů stavebních firem, dodavatelů, výrobců stavebních materiálů a technologií, developerů, ekonomů, představitelů vlády a regionů na současný a očekávaný vývoj stavebního trhu.

Věříme, že účast na konferenci bude pro Vás a Vaši společnost přínosná

Těšíme se na setkání s Vámi

S úctou a přáním mnoha úspěchů

Ing. Petr Mandelík, Ph.D.

Konference s.r.o.
Tel.: 777 635 758
E-mail : mandelik@konference.org
www.konference.org

Program konference

9:00 - Slavnostní zahájení
 
9:05 – 10:45 Trendy odvětví stavebnictví, Rozvoj bytové výstavby a dopravní infrastruktury, Názory a zkušenosti, Diskuse,
 •  Ing. Rostislav Vondruška, Ministr pro místní rozvoj ČR  
 • Ing. Václav Matyáš, Prezident, Svaz podnikatelů ve stavebnictví 
Očekávaný vývoj ekonomiky a dopad na odvětví stavebnictví
 
 • RNDr. Luděk Niedermayer, Ředitel consultingu Deloitte
Názory a zkušenosti představitelů stavebních firem
 
 • Ing. Michal Štefl, Předseda představenstva a generální ředitel,   OHL ŽS, a.s.
 • Ing. František Vaculík Předseda představenstva a generální ředitel, PSJ holding, a.s.
Úspěšná strategie výrobce stavebních materiálů
 
 • Ing. Tomáš Březina, Předseda představenstva BEST, a.s.
Podnikatel roku 2007
 
10:45 – 11:00 Přestávka na kávu
 
11:00 – 12:30 Očekávaný vývoj poptávky developerů po krizi
 
 • Ing. Jiří Fajkus, Místopředseda představenstva, Real spektrum
Aktuální problémy společností ve stavebnictví
 
 • Ing. Miroslav Linhart, Deloitte
Architektura a projektování v období ekonomické recese
 
 • Ing.Arch. Jaroslav Dokoupil, hlavní architekt, Arch.Design GROUP
Sjednocení procesů a zvýšení efektivity stavby
 
 • Ing. Antonín Hlavinka, ředitel IT a Controlingu, GEMO Olomouc
12:30 – 13:30 Oběd
 
13:30 – 15:30 Program Zelená úsporám, Názory a zkušenosti,  
 •  Ing. Rut Bízková Náměstkyně ministra, ředitelka sekce ekonomiky a politiky životního prostředí, Ministerstvo životního prostředí České republiky
Multi-komfortní dům ISOVER - ekonomické a ekologické aspekty
 
 • Ing. Karel Sedláček, Ph.D., Saint-Gobain Isover s.r.o.
Nové technologie a materiály ve stavebnictví,
Názory a zkušenosti dodavatelů a výrobců materiálů a stavebních technologií
 
 • Ing. Milan Pospíchal, Saint-Gobain Weber Terranova a. s.
 • Ing. Miroslav Mařík, vedoucí marketingu, HELUZ cihlářský průmysl
 • Ing. Antonín Bartík, KNAUF Praha s.r.o. 
 • Ing. Roman Šulista, Wienerberger cihlářský průmysl a.s. 
Rozhodčí řízení - efektivní nástroj na řešení pohledávek
 • Mgr. Lenka Sochorová,Unie pro rozhodčí a mediační řízení ČR, a.s.
Fůze a akvizice jako příležitost dalšího rozvoje stavebních firem
 
 • Ing. Bc. Michal Mišun, CFA, FRM, Partner REDBAENK
Získávání stavebních zakázek v zemích Visegrádské čtyřky
 
 • Ing. Jiří Vacek, Ing. Lucie Matalová, CEEC Research
Trendy vývoje odvětví stavebnictví ve světě
 
 • Doc. Ing. Stanislav Škapa, Ph.D., Ekonom
16:00 Raut s ochutnávkou moravského vína
Microsoft

Microsoft Dynamics je řada podnikových řešení pro řízení fi nancí, vztahů se zákazníky, dodavatelských řetězců a výroby. Pomáhají malým a středně velkým podnikům, velkým společnostem a divizím globálních podniků pracovat efektivněji a zlepšovat veškeré firemní procesy. Tato adaptabilní podniková řešení jsou dodávána prostřednictvím sítě specializovaných partnerů.

Arch Design

Arch.Design se věnuje komplexní činnosti v investiční výstavbě a jeho projekty se realizují na celém území České republiky i v zahraničí. V současné době pod společnou značkou Arch.Design pracují tři samostatné architektonicko-projekční firmy Arch.Design s. r. o. v Brně, Arch.Design project, a. s. v Praze a nejmladší člen skupiny Arch.Design Slovakia, s. r. o. v Bratislavě. Všechny společnosti svojí soustavnou činností naplňují vizi o solidní architektuře, kvalitní projekci a nadstandardních službách.

ČBS

Česká betonářská společnost (ČBS) je největší z odborných společností zastřešených Českým svazem stavebních inženýrů (ČSSI). ČBS byla zřízena na základě stanov ČSSI jako právně samostatná organizační jednotkou a má vlastní organizační řád, který stanovy ČSSI doplňuje. ČBS sleduje svojí činností tři základní cíle: 1. přispívat ke zvyšování technické úrovně a kvality betonu a betonových konstrukcí v ČR 2. všestranně prezentovat beton jako vysoce užitkový, estetický a ekologický stavební materiál 3. vytvářet komunikační a informační bázi pro všechny subjekty v ČR zabývající se betonem.

HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. je největším českým výrobcem cihlářského zboží. Vyrábí a dodává komplexní cihelný systém pro hrubou stavbu, tzn. tepelněizolační cihelné bloky pro obvodové zdivo, cihly pro nosné, příčkové a akustické zdivo, broušené cihly, keramické stropy a překlady, nosné překlady pro venkovní stínicí systémy, keramické stropní panely, cihelné komíny a cihelné obkladové pásky.

Infinity

Společnost Infi nity a.s. působí na trhu již od roku 1992 a svým zaměřením se řadí mezi společnosti poskytující profesionální komplexní služby v oblasti informačních technologií (systémová integrace, implementace IS, projektování a realizace sítí, řešení datových komunikací, vývoj aplikačního software, rozsáhlé instalační projekty a outsourcing). Společnost má v současné době 120 zaměstnanců, vedle toho využívá 60 specialistů z dceřiné společnosti Infi nity Systems. V červnu 2011 společnost oznámila úspěšnou akvizici společnosti Infi nity Systems (původně IT SYSTEMS a.s.), čímž upevnila svou pozici komplexního dodavatele produktů a řešení společnosti Microsoft na českém trhu.

Isover

Společnost Saint-Gobain Isover CZ s.r.o. je výrobce tepelných, akustických a protipožárních izolací, která sídlí v Častolovicích, ve východních Čechách. Společnost je nejvýznamnějším výrobcem izolačních materiálů, jednička na českém trhu. Od 1. ledna 1996 je naše společnost součástí francouzského koncernu SAINT-GOBAIN, divize ISOVER s vynikající vývojovou základnou. Těší nás, že jsme schopni produkovat materiály prvotřídní kvality, které jsou navíc vyrobeny z ekologicky nezávadných přírodních surovin.

iStudio s.r.o.

aaabb

KNAUF Praha s.r.o.

Společnost KNAU F Praha s.r.o. působí na českém trhu v oblasti výroby a prodeje sádrokartonových stavebních systémů a materiálů od roku 1992. Sádrokartonové stavební desky a nosné profily jsou od roku 1994 vyráběny v závodě KNAUF Počerady a jsou distribuovány do sítě smluvních prodejců po celé České republice. Výroba sádrokartonových desek KNAUF je zařazena do ekologického programu, který významným způsobem přispívá ke zlepšení životního prostředí.

OHL ŽS

OHL ŽS, a. s. je dynamická multioborová stavební firma s více než 65 lety tradice, která patří k největším a nejvýznamnějším stavebním společnostem v České republice. Společnost se zaměřuje na komplexní realizaci nejrůznějších stavebních děl, jejich modernizaci, rekonstrukci a údržbu dle potřeb a přání zákazníků v oborech: dopravní, železniční, silniční a dálniční stavby, vodohospodářské a ekologické stavby, inženýrské a energetické stavby, pozemní i podzemní stavby.

RI Okna

Společnost RI OKNA a.s. je jedna z největších společností na českém trhu stavebních otvorových výplní. Společnost byla založena již v roce 1994. Od počátku se zaměřujeme výlučně na výrobu a montáž prvotřídních plastových prvků - oken, dveří a jejich příslušenství. V roce 2006 jsme svou působnost rozšířili o výrobu a montáž hliníkových prvků z profilů HUECK-HARTMANN®: oken, dveří, interiérových stěn a fasád.

Saint-Gobain Weber Terranova, a.s.

Divize Weber, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. je dnes v České republice jedním z nejvýznamnějších dodavatelů a výrobců vysoce kvalitních štukových a tepelně izolačních omítek, zateplovacích systémůsanačních omítkových systémůnátěrůvyrovnávacích a samonivelačních podlahových hmotlepidel na obklady a dlažbu. Jsme trvale se rozvíjející obchodní společnost. Společnost Weber Buliding Solutions, přední světový výrobce stavebních hmot, nabízí komplexní škálu řešení, využívá moderní technologie, založené na nejvyšších technických požadavcích.

SunSolutions

Společnost Sun Solutions se zabývá inženýrskou, obchodní a realizační činností v oboru fotovoltaických systémů. Navrhujeme optimální řešení v oblasti investic do využití solární energie a poskytujeme služby spojené s instalací fotovoltaických systémů,včetně inženýrských činností.

Unie pro rozhodčí a mediační řízení ČR, a.s.

Unie pro rozhodčí a mediační řízení ČR, a.s. – Mezi primární činnosti společnosti patří zajištění procesu rozhodčího řízení a jeho rozhodování, zajišťování obchodních mediací a poskytování klientských služeb. Její služby jsou zaměřeny na business sféru a jsou unikátní svou komplexností. Společnost má vedoucí postavení na českém trhu v oblasti alternativních mimosoudních metod řešení majetkových sporů.

Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

Společnost Wienerberger patří mezi nejvýznamnější výrobce stavebních materiálů v České republice. Celá skupina Wienerberger Group, jejíž je součástí, je v této oblasti evropskou i světovou jedničkou. Produkty této společnosti již několik desetiletí ovlivňují trendy ve stavebnictví a stávají se inspirací pro ostatní výrobce a stavební profesionály. Základem nabídky je zdící systém Porotherm a v něm především tepelněizolační cihelné bloky a akustické zdivo. Součástí stavebnicového systému Porotherm jsou také překlady a stropní konstrukce. Druhým pilířem produktové nabídky jsou keramické střešní tašky značky Tondach. 

01 Real City

Brno Business

Building World

Edumenu

KONSTRUKCE Media, s. r. o.

Realit

Silnice a železnice

Stavitel

KHKJM

Očekávaný vývoj odvětví stavebnictví, stavebních materiálů a technologií

09. 02. 2011 Brno, Holiday Inn

 • Názory a zkušenosti představitelů stavebních firem
 • Úspěšné strategie stavebních firem, expanze na zahraniční trhy
 • Dopravní infrastruktura a očekávaný rozvoj
 • Očekávaný vývoj bytové výstavby
 • Nové technologie a materiály ve stavebnictví
 • Spolupráce stavebních firem, dodavatelů a výrobců stavebních materiálů, strojů a technologií
Očekávaný vývoj odvětví stavebnictví v ČR a na Slovensku

11. 2. 2009 Brno, Holiday Inn

 • Úspěšné strategie stavebních firem, expanze na zahraniční trhy
 • Očekávaný vývoj bytové výstavby v následujících letech
 • Dopravní infrastruktura a očekávaný rozvoj
 • Nové technologie a materiály ve stavebnictví
 • Fůze a akvizice, Financování stavebních firem a projektů

Ing. Petr Mandelík, Ph.D.

Jednatel společnosti

tel: +420 777 635 758
e-mail: mandelik@konference.org

Mgr. Eva Hanáková

Asistentka týmu

Doc. Ing. Stanislav Škapa, Ph.D.

Ředitel výzkumu a strategických analýz

Iniciály organizátora:
Konference s.r.o.
Sídlo: Brno 643 00, Zámecká 105/22
IČ: 26966301

Bankovní spojení: Česká spořitelna, a.s.
číslo účtu : 2052770399/0800
IBAN CZ91 0800 0000 0020 5277 0399
SWIFT:GIBACZPXXXX

chci se stát partnerem