Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás srdečně pozvat na 3. ročník odborné konference na téma :

\"Očekávaný vývoj odvětví stavebnictví, stavebních materiálů a technologií\"

která se koná dne 9.2.2011 v Brně v hotelu Holiday Inn

 Hlavní tématické okruhy odborné konference:

 • Strategie rozvoje dopravy a infrastruktury v ČR do roku 2025
 • Programy podpory bydlení a bytové výstavby
 • Podpora financování stavebních projektů, Program Zelená úsporám 
 • Názory a zkušenosti představitelů stavebních firem
 • Trendy v projektování a architektuře
 • Nové technologie a materiály ve stavebnictví
 • Možnost úspor nákladů, Facility Management
 • Spolupráce stavebních firem, dodavatelů a výrobců stavebních materiálů, strojů a technologií

Cílem konference je vzájemná výměna názorů a zkušeností představitelů stavebních firem, dodavatelů, výrobců stavebních materiálů a technologií, developerů, ekonomů, představitelů vlády a regionů a společností podporujících rozvoj stavebních firem.

Věříme, že účast na konferenci bude pro Vás a Vaši společnost přínosná

Těšíme se na setkání s Vámi

S úctou a přáním mnoha úspěchů

Ing. Petr Mandelík, Ph.D.

Konference s.r.o.
Tel.: 777 635 758
E-mail : mandelik@konference.org
www.konference.org

 

Program konference :
 
9:00 - Slavnostní zahájení
 
9:05 – 11:00 Trendy odvětví stavebnictví, Strategie rozvoje dopravní infrastruktury a bytové výstavby, Program Zelená úsporám,  Názory a zkušenosti, Diskuse,
 • Ing. Luděk Sosna, Ph.D.  Ředitel Odboru strategie, Ministerstvo dopravy 
 • JUDr. Jan Wagner, Ředitel, Státní fond rozvoje bydlení 
 • Doc. Ing. Miroslav Hájek, Ředitel Odboru ekonomických nástrojů, Ministerstvo životního prostředí České republiky 
   
 • Ing. Václav Matyáš, Prezident, Svaz podnikatelů ve stavebnictví 
   
 • Ing. Zsolt Lukáč, Prezident, Zväz Stavebných Podnikateľov SR
Očekávaný vývoj ekonomiky a dopad na odvětví stavebnictví
 
 • RNDr. Luděk Niedermayer, Ředitel consultingu Deloitte 
Názory a zkušenosti představitelů stavebních firem – Diskusní blok
 
 • Ing. Michal Štefl, Předseda představenstva a generální ředitel,OHL ŽS, a.s.
 • Ing. Pavel Vokáč,CSc., Ředitel strategie a organizace řízení PSJ, a.s.
 • Zástupci stavebních společností - diskuse 
11:00 – 11:15 Přestávka na kávu
 
11:15 – 12:30 Podpora rozvoje a zvyšování produktivity stavebních firem, Případová studie společnosti GEMO Olomouc
 
 • Ing. Roman Březovič, vedoucí oddělení NAV, Infinity, a.s.
Možnosti řešení aktuálních problémů společností ve stavebnictví
 
 • Ing. Miroslav Linhart, Senior Manager,Deloitte
Trendy v projektování a architektuře
 
 • Ing. Peter Kysela, Ředitel, Arch.Design Slovakia, s.r.o.
Trendy stavebnictví ve světě, Fůze a akvizice jako příležitost dalšího rozvoje stavebních firem
 
 • Ing. Michal Mišun, Partner, Redbaenk
Nové směry bydlení - Multi-Komfortní standard

 • Ing. Karel Sedláček, Ph.D., Saint-Gobain Isover CZ s.r.o.

12:30 – 13:30 Oběd

 
13:30 – 15:30 Nové technologie a materiály ve stavebnictví
 
Názory a zkušenosti dodavatelů a výrobců materiálů a stavebních technologií
 
 • Ing. Miroslav Mařík, HELUZ cihlářský průmysl
 • Ing. Robert Mikeš, Saint-Gobain Weber  Terranova a. s. 
 • Ing. David Kelich, AGC Flat Glass Czech 
 • Ing. Tadeáš Cienciala, prokurista, Železárny Annahütte 
Úspory s komplexním oceňovacím systémem a on-line přístup do databáze stavebních materiálů
 
 • Mgr. Renata Kricnerová, marketingová ředitelka,
 • Ing. Věra Morkusová, projektová manažerka, Callida, s. r. o.
Přínosy Facility Managementu – možnosti úspory nákladů
 
 • Mgr. Tomáš Franěk, jednatel a výkonný ředitel, KAF Facility, s.r.o.
Očekávaný vývoj poptávky developerů po krizi
 
 • Ing. Jiří Fajkus, Místopředseda představenstva, Real spektrum 
Příležitosti v odvětví stavebnictví  
 
 • Doc. Ing. Stanislav Škapa, Ph.D., Ekonom 
16:00 Raut s ochutnávkou moravského vína
AGC Flat Glass Czech, a.s.

Společnost AGC Glass Europe se sídlem v Bruselu vyrábí a zpracovává ploché sklo pro použití ve stavebnictví (exteriérové zasklení a interiérové dekorace), v automobilovém průmyslu a specializovaných odvětvích. Jedná se o evropskou pobočku společnosti AGC Glass, předního světového výrobce skla.

Arch Design

Arch.Design se věnuje komplexní činnosti v investiční výstavbě a jeho projekty se realizují na celém území České republiky i v zahraničí. V současné době pod společnou značkou Arch.Design pracují tři samostatné architektonicko-projekční firmy Arch.Design s. r. o. v Brně, Arch.Design project, a. s. v Praze a nejmladší člen skupiny Arch.Design Slovakia, s. r. o. v Bratislavě. Všechny společnosti svojí soustavnou činností naplňují vizi o solidní architektuře, kvalitní projekci a nadstandardních službách.

Callida, s.r.o.

Callida, s.r. o. se jako specializovaná softwarová společnost věnuje především vývoji kvalitního systému pro oceňování staveb, tvorbu rozpočtů, kalkulace nákladů a řízení výroby s nejmodernějšími manažerskými nástroji. Hlavním produktem je informační a oceňovací systém euroCALC, jehož kontinuální vývoj reflektuje náročná kritéria zákazníků a současně zahrnuje aktuální trendy ve stavebnictví. Dále se zabývá tvorbou vlastních oceňovacích podkladů, pořádáním vzdělávacích kurzů, poradenskou činností a nejmodernějším systémem technické podpory zákazníků.

Českomoravský beton

Českomoravský beton, a.s. je členem nadnárodní skupiny Heidelberg-Cement v ČR. Hlavní činností je výroba, doprava, čerpání betonů všech druhů a tříd. Aktuálně v nabídce lehce zpracovatelné betony EASYCRETE, betony s rozptýlenou výztuží STEELCRETE, lité samonivelační potěry ANHYMENT a CEMFLOW, cementové lité pěny PORIMENT, zdící malty MALMIX, prefa výroba a oblast služeb zahrnující čerpání betonových směsí, zkušebnictví a poradenství v oblasti technologie betonu.

HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. je největším českým výrobcem cihlářského zboží. Vyrábí a dodává komplexní cihelný systém pro hrubou stavbu, tzn. tepelněizolační cihelné bloky pro obvodové zdivo, cihly pro nosné, příčkové a akustické zdivo, broušené cihly, keramické stropy a překlady, nosné překlady pro venkovní stínicí systémy, keramické stropní panely, cihelné komíny a cihelné obkladové pásky.

Infinity

Společnost Infi nity a.s. působí na trhu již od roku 1992 a svým zaměřením se řadí mezi společnosti poskytující profesionální komplexní služby v oblasti informačních technologií (systémová integrace, implementace IS, projektování a realizace sítí, řešení datových komunikací, vývoj aplikačního software, rozsáhlé instalační projekty a outsourcing). Společnost má v současné době 120 zaměstnanců, vedle toho využívá 60 specialistů z dceřiné společnosti Infi nity Systems. V červnu 2011 společnost oznámila úspěšnou akvizici společnosti Infi nity Systems (původně IT SYSTEMS a.s.), čímž upevnila svou pozici komplexního dodavatele produktů a řešení společnosti Microsoft na českém trhu.

iteco

Firma ITECO s.r.o. vznikla v roce 1992 a brzy se prosadila na trhu jeřábů a zdvihací techniky. Díky vlastnímu vývoji speciálních jeřábů dokáže co nejpřesněji vyhovět požadavkům zákazníka.Vedení společnosti sází především na technickou úroveň, kvalitu, krátké dodací lhůty a spolehlivý servis. Spokojení zákazníci již řadu let dosvědčují, že tato volba je správná.Jsme držiteli oprávnění ITI Praha - Institutu technické inspekce pro výrobu, montáž, generální opravy, rekonstrukce, revize a revizní zkoušky vyhrazených zdvihacích zařízení. Řada standardních jeřábů ABUS je certifikována dle ISO 9001.

KAF Facility

Společnost KA F Facility, s.r.o. patří k významným dodavatelům facility služeb pro komerční objekty, průmyslové závody, developery a investory. Specializuje se na Facility Management, čištění a úklid, dodávky chemie a materiálů a řešení služeb. Od svého založení roku 1989 KAF Facility zrealizovala zakázky pro významné firmy za více než 2 miliardy Kč. Od října roku 2011 patří do francouzské skupiny ATALIAN – jednoho z největších evropských poskytovatelů multitechnických služeb v oblasti facility managementu.

RI Okna

Společnost RI OKNA a.s. je jedna z největších společností na českém trhu stavebních otvorových výplní. Společnost byla založena již v roce 1994. Od počátku se zaměřujeme výlučně na výrobu a montáž prvotřídních plastových prvků - oken, dveří a jejich příslušenství. V roce 2006 jsme svou působnost rozšířili o výrobu a montáž hliníkových prvků z profilů HUECK-HARTMANN®: oken, dveří, interiérových stěn a fasád.

Saint-Gobain Isover CZ s.r.o.

Společnost Saint-Gobain Isover CZ s.r.o. je výrobce tepelných, akustických a protipožárních izolací, která sídlí v Častolovicích, ve východních Čechách. Společnost je nejvýznamnějším výrobcem izolačních materiálů, jednička na českém trhu. Od 1. ledna 1996 je naše společnost součástí francouzského koncernu SAINT-GOBAIN, divize ISOVER s vynikající vývojovou základnou. Těší nás, že jsme schopni produkovat materiály prvotřídní kvality, které jsou navíc vyrobeny z ekologicky nezávadných přírodních surovin.

Saint-Gobain Weber Terranova, a.s.

Divize Weber, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. je dnes v České republice jedním z nejvýznamnějších dodavatelů a výrobců vysoce kvalitních štukových a tepelně izolačních omítek, zateplovacích systémůsanačních omítkových systémůnátěrůvyrovnávacích a samonivelačních podlahových hmotlepidel na obklady a dlažbu. Jsme trvale se rozvíjející obchodní společnost. Společnost Weber Buliding Solutions, přední světový výrobce stavebních hmot, nabízí komplexní škálu řešení, využívá moderní technologie, založené na nejvyšších technických požadavcích.

Železárny - Annahütte spol. s r.o.

Hlavní náplní společnosti Železárny Annahütte, spol. s r.o. je výroba výztužných svařovaných sítí do betonu o 4,0 – 8,5 mm dle DIN 488 a ÖNORM B 4200 a ocelového výztužného žebírkového drátu válcovaného za studena o průměru 4,0 – 12,0 mm, jakosti BSt 500 M a 6,0 – 16,0 mm, jakosti BSt 500 KR, dle DIN 488, která je rovnocenná s ocelí třídy 10 505 - KARI (W) dle ČSN 731201-86. Dále je součástí výrobního programu výztužný žebírkový a hladký drát válcovaný za studena jakosti BSt 550, dle ÖNORM B 4200.

Brno Business

Edumenu

Realit

Stavitel

Očekávaný vývoj odvětví stavebnictví v ČR a na Slovensku

10.2.2010 Brno, Holiday Inn

 • Nové technologie a materiály ve stavebnictví
 • Úspěšné strategie stavebních firem, expanze na zahraniční trhy
 • Očekávaný vývoj bytové výstavby v následujících letech
 • Dopravní infrastruktura a očekávaný rozvoj
 • Financování stavebních firem, Fůze a akvizice ve stavebnictví
Očekávaný vývoj odvětví stavebnictví v ČR a na Slovensku

11. 2. 2009 Brno, Holiday Inn

 • Úspěšné strategie stavebních firem, expanze na zahraniční trhy
 • Očekávaný vývoj bytové výstavby v následujících letech
 • Dopravní infrastruktura a očekávaný rozvoj
 • Nové technologie a materiály ve stavebnictví
 • Fůze a akvizice, Financování stavebních firem a projektů

Ing. Petr Mandelík, Ph.D.

Jednatel společnosti

tel: +420 777 635 758
e-mail: mandelik@konference.org

Mgr. Eva Hanáková

Asistentka týmu

Doc. Ing. Stanislav Škapa, Ph.D.

Ředitel výzkumu a strategických analýz

Iniciály organizátora:
Konference s.r.o.
Sídlo: Brno 643 00, Zámecká 105/22
IČ: 26966301

Bankovní spojení: Česká spořitelna, a.s.
číslo účtu : 2052770399/0800
IBAN CZ91 0800 0000 0020 5277 0399
SWIFT:GIBACZPXXXX

chci se stát partnerem