Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás srdečně pozvat na 13. ročník odborné konference na téma

 "Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a ve světě",

která se koná dne  29. 11. 2023 v Brně,  v kongresovém centru hotelu Quality Hotel Brno Exhibition Centre ( dřívější název hotelu Holiday Inn vedle BVV )

 

Hlavní tematické okruhy odborné konference:


■ Trendy a očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a ve světě 
■ Zkušenosti a názory představitelů potravinářského průmyslu, zemědělství a obchodu 
■ Úspěšné strategie výrobců a dodavatelů v potravinářském  průmyslu
■ Kvalita a bezpečnost potravin, Trendy certifikace, Udržitelnost 
■ Řízení dodavatelsko-odběratelského řetězce. Nové obchodní modely
■ Digitalizace a robotizace v potravinářském  průmyslu, Možnosti úspor
■ Zavádění inovací a  nových technologií v potravinářském  průmyslu  
■ Zvyšování produktivity a efektivnosti v potravinářském průmyslu
■ Robotizace a automatizace v potravinářském průmyslu a obchodu 
■ Umělá inteligence v potravinářském průmyslu 

■ Možnosti energetických úspor 
■ Změna trendů nákupních zvyklostí, obchodních modelů a logistiky potavin v České republice a ve světě
■ Spolupráce výrobců, dodavatelů a podpůrných společností v potravinářském průmyslu, zemědělství a obchodu

 
Cílem konference je podpora rozvoje potravinářských firem a vzájemná výměna zkušeností a názorů představitelů potravinářského průmyslu, obchodu, zemědělství a zástupců podniků a institucí, které se podílejí na rozvoji a zavádění nových technologií, inovací, úspor a možností spolupráce a partnerství v potravinářském průmyslu.

Věříme, že účast na konferenci bude pro Vás a Vaši společnost přínosná

Těšíme se na setkání s Vámi.

S úctou a přáním mnoha úspěchů

Ing. Petr Mandelík, Ph.D.

Konference s.r.o.
Tel.: +420 777 635 758
E-mail : mandelik@konference.org
www.konference.org

Program konference :

 

8:30 – 9:30  Registrace účastníků, Neformální setkání,  Možnosti navázání spolupráce a partnerství mezi představiteli potravinářských firem, zemědělství, gastro průmyslu a obchodu  

 

9:30 - Slavnostní zahájení

 

9:30 – 11:00 Trendy potravinářského průmyslu, zemědělství a obchodu, Podpora rozvoje, Konkurenceschopnost, Názory a zkušenosti, Diskuse

 •         Mgr. Radek Holomčík, Náměstek ministra zemědělství ČR  - Úvodní slovo

 

Novinky v potravinářské legislativě

 •         Ing. David Zima,  Vedoucí oddělení pro úřední kontroly v potravinovém řetězci, Ministerstvo zemědělství 

 

Konkurenceschopnost potravinářského průmyslu, Příležitosti a hrozby

 •         Ing. Miroslav Koberna, CSc., Ředitel pro programování a strategii, PK ČR 

 

Možné dopady Taxonomie na zemědělství v kontextu balíčku Fit for 55.

 •         Ing. Tomáš Nejedlý,  Zemědělský svaz ČR             

 

Trendy odvětví obchodu, Požadavky na dodavatele, Inovace, Standardy kvality, Jak společně uspět, Možnosti spolupráce, Názory a zkušenosti, Diskuse, Pozvaní hosté :

 •         Jiří Nehasil, Generální ředitel, Makro Cash&Carry ČR s.r.o. ( v jednání )
 •         Ing. Lukáš Němčík, Head od Marketing and Development,  Skupina COOP, COOP Mobil
 •         Pozvaní hosté společností KAUFLAND, TESCO,  PENNY,  GLOBUS,  FLOSMAN a dalších     

 

Očekávané trendy potravinářského průmyslu  a vývoje cen potravin v ČR a ve světě 

 •         Ing. Radek Novák, Ekonomické a strategické analýzy, Česká spořitelna, a.s. 

 

11:00  – 11:15  Přestávka na kávu

 

11:15 – 12:45  Strategie a zkušenosti výrobců potravin, Trendy, Inovace, Nové technologie, Budování značky, Exportní zkušenosti, Trendy obalů, Možnosti spolupráce, Názory a zkušenosti, Diskuse,  

 

 •         Ing. Klára Konupčíková, Ředitelka pivovaru Starobrno, HEINEKEN Česká republika 
 •         MVDr. Jiří  Plachý, Ředitel společnosti STEINEX a.s. 
 •         Bc. Lukáš Bartoš, Obchodní ředitel - divize Zmrzlina, Adria Gold, s.r.o.
 •         Ing.  Ivan  Hlinecký, Ředitel společnosti PFAHNL Backmittel spol. s r.o.  
 •         Petr Opletal, Jednatel společnosti, MEDMORAVIA
 •         Další hosté v jednání

 

12:45  – 13:30    Oběd

 

13:30  – 15:00  Možnosti energetických a provozních úspor firem v potravinářském průmyslu , zemědělství a gastro průmyslu

 • Pavel Berka,  Obchodní ředitel,TEDOM

 

Trendy a příklady úspěšné robotizace a automatizace v potravinářském průmyslu

 • Ing. Jakub Kupka,  FANUC 

 

Digitalizace procesu plánování výroby v potravinářském průmyslu

 • Ing. Pavel Jankůj, DYTRON s.r.o.

 

Trendy možností a nejmodernějších přístrojů pro rychlou analýzu potravin a krmiv

 • Ing. Matěj Novotný, Optik Instruments s.r.o.

 

Očekávaný vývoj cen zemědělských a potravinářských komodit v ČR a ve světě

 • Prof. Doc. Ing. Stanislav Škapa, Ph.D., Ekonom

 

Závěrečná diskuse

 

15:00 Závěrečné pohoštění s ochutnávkou moravského vína,

 

Neformální setkání,  Možnosti navázání spolupráce a partnerství mezi představiteli potravinářských firem, zemědělství, gastro průmyslu a obchodu,   Tombola

Česká spořitelna, a.s.

Česká spořitelna je moderní banka orientovaná na drobné klienty, malé a střední firmy a na města a obce. Nezastupitelnou roli hraje také ve financování velkých korporací a v poskytování služeb v oblasti finančních trhů. Finanční skupina České spořitelny je počtem přes 5 milionu klientů největší bankou na trhu. Česká spořitelna již vydala více než 3,2 mil. platebních karet, disponuje sítí 654 poboček a provozuje více než 1419 bankomatů a platbomatů. Česká spořitelna se stala v jubilejním desátém ročníku soutěže Fincentrum Banka Bankou desetiletí a poosmé v řadě si odnáší titul Nejdůvěryhodnější banka roku.

Dytron

Hlavním cílem společnosti DYTRON s.r.o., jako dodavatele CAD/CAM/PLM  systemů, je v současné době pomáhat využívat u svých zákazníků řešení pro oblast PLM (Product Lifecycle Management), které pomáhají redukovat náklady a lépe využívat stávající zdroje ve výrobním procesu. Vizí společnosti je být vyhledávaným technologickým partnerem pro dodavatele a klienty automobilového, leteckého či energetického průmyslu.

EPLAN ENGINEERING CZ, s.r.o.

EPLAN poskytuje software a služby pro oblasti elektrotechniky, automatizace a mechatroniky. Společnost zaujímá jednu z vedoucích pozic na celém světě ve vývoji softwarových řešení pro výrobu strojů, zařízení a rozvaděčů. Zároveň je společnost EPLAN ideálním partnerem pro zjednodušení složitých inženýrských procesů. Standardizovaná i individuální rozhraní k systémům ERP a PLM/PDM zajišťují konzistenci dat v rámci celého řetězce tvorby výrobku. Společnost EPLAN byla založena roku 1984 a je součástí skupiny Friedhelm Loh Group.

Fanuc

S téměř 60letými zkušenostmi v oblasti vývoje CNC zařízení, více než 18,5 miliony produktů instalovanými na celém světě a více než 5200 zaměstnanci je FANUC předním světovým výrobcem průmyslové automatizace. Ať se jedná o průmyslové roboty, CNC systémy, elektrojiskrové řezání (EDM), vstřikovací stroje nebo vertikální obráběcí centra, nic nám není bližší než automatizace.

MedMoravia s. r. o.

Společnost MEDMORAVIA s.r.o. se zabývá vlastním chovem včel a výrobou medových produktů špičkové kvality. Pro firmy a významné instituce připravuje dárková balení, dárkové koše a balíčky podle individuálních požadavků a přání klienta. Med dodává také do lázeňských a zdravotnických zařízení.

Olomoucké tvarůžky

Základním a jediným výrobním sortimentem jsou Olomoucké tvarůžky – jediný původní český sýr. Ty se vyrábějí ve více než třiceti různých tvarových a hmotnostních variantách. Olomoucké tvarůžky jsou však též velmi vhodnou a žádanou surovinou dalších výrobků, např. tavených a krémových tvarůžkových sýrů, tvarůžkových pomazánek a mnoha jiných lahůdek vyráběných řadou českých i slovenských výrobců.

Optik Instruments s.r.o

Optik Instruments je oficiálním zástupcem společnosti Bruker Optics v České republice, Slovensku, Slovinsku a Chorvatsku. Společnost Bruker Optics (součást Bruker corporation) patří mezi nejvýznamnější světové výrobce FTIR, NIR a Ramanových spektrometrů a mikroskopů a rovněž systémů pro vzdálenou detekci plynů. Bruker Optics má vědecko-výzkumná a výrobní centra v Ettlingenu v Německu a ve Woodlands ve Spojených státech. Všechny přístroje jsou vyráběny s důrazem na vysokou kvalitu a inovativnost.

Stäubli Systems, s.r.o.

Společnost Stäubli je globálním poskytovatelem řešení v oblasti mechatroniky se čtyřmi specializovanými divizemi: Electrical Connectors (elektrické konektory), Fluid Connectors (Fluidní rychlospojky), Robotics (Robotika) a Textile machinery (Textilní stroje). Stäubli je globálním poskytovatelem mechatronických řešení ve třech specializovaných oblastech: fluidní a elektrické konektory, robotika a textilní stroje. Poskytujeme služby zákazníkům, kteří chtějí zvýšit svou produktivitu v mnoha průmyslových odvětvích. Jsme mezinárodní skupinou, která v současné době funguje v 28 zemích a své zástupce má v 50 zemích na čtyřech kontinentech. 

Tedom

Cílem skupiny TEDOM je nastavit pro každého zákazníka správný mix energetických služeb s ohledem na jeho potřeby. Nabízíme komplexní řešení pro ty, kteří hledají spolehlivé dodávky elektřiny a tepla, zvyšujeme efektivitu provozů a přinášíme energetickou bezpečnost a nezávislost. Věříme, že budoucnost energetiky spočívá v decentralizovaných zdrojích, které se virtuálně integrují do větších celků, spolupracují navzájem a podporují elektrizační síť v dobách nedostatku nebo přebytku energie. Našim zákazníkům umožňujeme stát se aktivními hráči na moderním energetickém trhu. A to díky tomu, že již více než 30 let vyrábíme, instalujeme, servisujeme a provozujeme kogenerační jednotky. Nově jsme do nabídky zařadili i fotovoltaické elektrárny a tepelná čerpadla.

Technodat Elektro, s.r.o.

Technodat Elektro, s.r.o. již více než 20 let poskytuje výjimečná softwarová řešení, mimo jiné i platformu Engineering Base, pomocí kterých pomáháme zrychlit proces vývoje produktu nebo zařízení a následně zefektivnit tvorbu a správu vaší elektro a procesní dokumentace. Pro dodávané systémy nabízíme nejen kompletní technické i obchodní činnosti zahrnující analýzu nasazení vybraného systému a jejich implementaci, ale i školení, servis či služby v oblasti inženýringu jako tvorbu firemních standardů apod. Mezi naše největší zákazníky patří E.ON Distribuce, UNIPETROL, ABB, ŠKODA TRANSPORTATION, TATRA TRUKCS, ZETOR TRACTORS a jiné.

Utily

Máme bohaté zkušenosti s implementací MW a RTG systémů v potravinářském průmyslu. Na tuto problematiku se specializujeme a jsme lídři trhu v ČR a SK. Zhodnotíme Vaše konkrétní výrobní specifika a navrhneme vhodné řešení pro každou individuální situaci. Rentgenové a mikrovlnné systémy přinášejí inovaci do potravinářství. S námi budete vždy o krok před konkurencí.

Packaging herald

Potravinářská komora čr

Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a ve světě – 14.ročník

25.9.2024 Brno, Quality Hotel Brno Exhibition Centre ( dřívější název Holiday Inn Brno )

Očekávaný vývoj potravinářského a gastro průmyslu v ČR a ve světě – 12.ročník

29.11.2022 Brno, Quality Hotel Brno Exhibition Centre ( dřívější název Holiday Inn Brno )

Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a ve světě – 11.ročník

1.12.2021 Brno, Quality Hotel Brno Exhibition Centre ( dříve Holiday Inn Brno )

Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a ve světě - 10. ročník

5.6.2019 Brno, Holiday Inn

Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a střední Evropě - 9. ročník

13.6.2018 Holiday Inn, Brno

Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a ve světě - 8. ročník

13.6.2017 Brno, Holiday Inn

 • Trendy a očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a ve světě
 • Názory a zkušenosti představitelů potravinářského průmyslu
 • Zvyšování produktivity v potravinářském průmyslu
 • Strategie výrobců a dodavatelů v potravinářském průmyslu
 • Podpora inovací a vývoje nových výrobků
 • Spolupráce výrobců, dodavatelů a podpůrných společností v potravinářském průmyslu
Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu a zemědělství - 7. ročník

06.04.2016 Holiday Inn, Brno

 • Trendy a očekávaný vývoj potravinářského průmyslu a zemědělství
 • Názory a zkušenosti představitelů potravinářského průmyslu a zemědělství
 • Zavádění inovací a zvyšování produktivity v potravinářském průmyslu
 • Strategie výrobců a dodavatelů v potravinářském průmyslu a zemědělství
 • Nové technologie v potravinářském průmyslu a zemědělství
 • Spolupráce výrobců, dodavatelů a podpůrných společností v potravinářském průmyslu a zemědělství
Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a střední Evropě - 6. ročník

15.4.2015 Brno, Holiday Inn

 • Trendy a očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a ve světě
 • Názory a zkušenosti představitelů potravinářského průmyslu
 • Zvyšování produktivity v potravinářském průmyslu
 • Strategie výrobců a dodavatelů v potravinářském průmyslu
 • Podpora inovací a vývoje nových výrobků
 • Spolupráce výrobců, dodavatelů a podpůrných společností v potravinářském průmyslu
Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu - 5. ročník

26. 3. 2014 Brno, Holiday Inn

 • Trendy a očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a ve světě
 • Názory a zkušenosti představitelů potravinářského průmyslu
 • Zvyšování produktivity v potravinářském průmyslu
 • Strategie výrobců a dodavatelů v potravinářském průmyslu
 • Podpora inovací a vývoje nových výrobků
 • Spolupráce výrobců, dodavatelů a podpůrných společností v potravinářském průmyslu
Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu - 4. ročník

13. 03. 2013 Brno, Holiday Inn

 • Trendy a očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a ve světě
 • Názory a zkušenosti představitelů potravinářského průmyslu
 • Zvyšování produktivity v potravinářském průmyslu
 • Strategie výrobců a dodavatelů v potravinářském průmyslu
 • Podpora inovací a vývoje nových výrobků
 • Spolupráce výrobců, dodavatelů a podpůrných společností v potravinářském průmyslu
Očekávaný vývoj odvětví obchodu a potravinářského průmyslu

4. 6. 2009 Brno, Holiday Inn

 • Názory a zkušenosti představitelů obchodních řetězců a dodavatelů
 • Zvyšování produktivity v odvětví obchodu prostřednictvím ICT
 • Efektivní logistika v dodavatelsko odběratelském řetězci
 • Expanze obchodní firmy na zahraniční trhy
 • Řízení značky a marketingová strategie

Ing. Petr Mandelík, Ph.D.

Jednatel společnosti

tel: +420 777 635 758
e-mail: mandelik@konference.org

Mgr. Eva Hanáková

Asistentka týmu

Doc. Ing. Stanislav Škapa, Ph.D.

Ředitel výzkumu a strategických analýz

Iniciály organizátora:
Konference s.r.o.
Sídlo: Brno 643 00, Zámecká 105/22
IČ: 26966301

Bankovní spojení: Česká spořitelna, a.s.
číslo účtu : 2052770399/0800
IBAN CZ91 0800 0000 0020 5277 0399
SWIFT:GIBACZPXXXX

chci se stát partnerem