Vážení přátelé,

dovolujeme si Vás srdečně pozvat na 3.ročník odborné konference na téma:

\"OČEKÁVANÝ VÝVOJ ODVĚTVÍ OBCHODU A POTRAVINÁŘSKÉHO PRŮMYSLU\"

která se koná dne 4. 6. 2009 v Brně, v hotelu Holiday Inn

 

Hlavní tématické okruhy konference:

 • Trendy v odvětví obchodu a potravinářského průmyslu v ČR a na Slovensku
 • Názory a zkušenosti představitelů odvětví obchodu a potravinářských firem
 • Úspěšné strategie expanze maloobchodních řetězců a potravinářských firem
 • Efektivní logistika v dodavatelsko odběratelském řetězci
 • Možnosti úspory nákladů v dodavatelských řetězcích
 • Řízení kvality
 • Řízení značky, Efektivní marketing obchodních firem
 • Představení nových technologií a potravinářských výrobků
 • Trendy a možnosti financování
 • Spolupráce obchodních řetězců, maloobchodu, potravinářských firem a společností podporujících jejich rozvoj

Cílem konference je vzájemná výměna názorů a zkušeností představitelů obchodních řetězců, maloobchodu, potravinářských firem a společností podporujících rozvoj obchodu a potravinářského průmyslu.

Věříme, že účast na konferenci bude pro Vás a Vaši společnost přínosná

Těšíme se na setkání s Vámi

S úctou a přáním mnoha úspěchů

Ing. Petr Mandelík, Ph.D.

Konference s.r.o.
Tel.: 777 635 758
E-mail : mandelik@konference.org
www.konference.org

9:00 – 9:05 Slavnostní zahájení

9:05 – 10:30 Podpora rozvoje potravinářské výroby, Příležitosti finanční podpory z Evropské unie a národních zdrojů, Diskuse

 • Ing. František Sládek, CSc., Ministerstvo zemědělství ČR, Vrchní ředitel sekce potravinářských výrob
 • Mgr. Ondřej Mareček, PGRLF a.s.
 • Ing. Zuzana Bílá, Státní zemědělský intervenční fond

Trendy v odvětví obchodu, Úspěšné strategie, Standardy kvality, Názory a zkušenosti, Diskuse

 • Ing. Petr Vyhnálek, Generální ředitel, Globus ČR

Možnosti úspory nákladů v dodavatelských řetězcích

 • Ing. Daniel Kožený, KPMG Česká Republika

10:45 – 11:00 Přestávka na kávu

11:00 – 12:30 Názory a zkušenosti představitelů maloobchodu, Požadavky na dodavatele, Možnosti spolupráce, Diskuse

 • Miloš Škrdlík, Jednatel, Maloobchodní síť BRNĚNKA, spol. s r.o.
 • Ing. Zdeněk Linhart, Ředitel, Maloobchodní řetězec Žabka, a.s.
 • Ing. Ladislav Novoměstský, Ředitel, Družstvo CBA CZ

Případová studie úspěšné potravinářské firmy „Emco – úspěšná cesta od distributora k výrobci“.

 • Ing. Jana Vyskočilová, Ředitelka společnosti Emco spol. s r. o.

Nejnovější trendy elektronické komunikace odběratelů a dodavatelů

 • Ing. David Reichel, ředitel divize e-Business, společnost CCV Informační systémy

12:30 – 13:30 Oběd

13:30 – 16:00 Standardy kvality

 • Ing. Pavel Mikoška, Ředitel oddělení kvality AHOLD Czech Republic

Trendy financování pomocí factoringu

 • Ing. Roman Vontor, náměstek GŘ pro obchod / Deputy CEO for Business, NLB Factoring, a. s.

Zvyšování produktivity potravinářských firem

 • Ing. Martin Urban, Manažer prodeje a marketingu, UNIS, a.s.

Trendy a zkušenosti s distribucí biopotravin v ČR

 • Ing. Alexandra Ruberová, výkonná ředitelka, TopBio a.s.

Efektivní propagace

 • Ing. Jiří Blažek, jednatel společnosti iStudio s.r.o.

Vývoj cen agrárních surovin na komoditních trzích a jejich predikce

 • Doc. Ing. Stanislav Škapa, Ph.D., Ekonom

16:00 Raut s ochutnávkou moravského vína

Microsoft

Microsoft Dynamics je řada podnikových řešení pro řízení fi nancí, vztahů se zákazníky, dodavatelských řetězců a výroby. Pomáhají malým a středně velkým podnikům, velkým společnostem a divizím globálních podniků pracovat efektivněji a zlepšovat veškeré firemní procesy. Tato adaptabilní podniková řešení jsou dodávána prostřednictvím sítě specializovaných partnerů.

Biomlýn

Biomlýn je inovativním výrobcem mouky, biomouky, speciálních mouk a dalších produktů zpracovaných ze zemědělských plodin. Naší základní podnikatelskou filozofií je vyhovět potřebám a přáním zákazníků a přispět tak k jejich spokojenosti. Při výrobě, distribuci a prodeji našich produktů otevřeně komunikujeme s konečným spotřebitelem a výrobky distribuované prostřednictvím velkoobchodů i maloobchodních prodejen přizpůsobujeme jeho přání.

Carrier

Carrier chladicí technika CZ s.r.o. (do roku 2007 Linde) je největším výrobcem a poskytovatelem komplexních služeb v oblasti chladicí techniky v České republice. Stěžejní činností je především komerční (živnostenské)chlazení všech formátů prodejen potravin od malých večerek, přes diskontní formáty, až po největší hypermarkety. Mezi další oblasti patří průmyslové chlazení logistických center, pivovarů, masozávodů, či zimních stadiónů. Společnost Carrier poskytuje komplexní služby počínaje projekční činností, realizací projektů, záruční a pozáruční servis.

CCV, s.r.o.

Společnost CCV se specializuje na komplexní služby v oboru IS / IT. K nabízeným produktům patří podnikové informační systémy, speciální řešení pro státní správu a EDI řešení ORION sloužící pro automatickou elektronickou výměnu dat EDI, XML) mezi obchodními partnery. Služby doplňují produktové portfolio tak, abychom byli schopni vyhovět náročným, pestrým a různorodým požadavkům našich zákazníků. Společnost CCV má centrálu v Brně, pobočku v Opavě a je certifikována dle systému jakosti ČSN EN ISO 9001:2001

Czech Frost

Obchodní firma CZECH FROST s.r.o. byla založena v roce 2006 jako, ryze česká, soukromá společnost. Zabýváme se exportem a importem mraženého a chlazeného masa, mraženého ovoce a zeleniny. Jsme si vědomi, že naše budoucnost spočívá v rozvíjení současných obchodních vazeb, a zároveň v hledání nových obchodních kontaktů. Chceme být především spolehlivým a důvěryhodným partnerem na dynamicky se rozvíjejícím trhu s potravinami.

iStudio s.r.o.

aaabb

Jan Becher - Karlovarská Becherovka, a.s.

Jan Becher – Karlovarská Becherovka, a.s. je společností s českými kořeny a celosvětovou působností. Je součástí francouzského koncernu Pernod Ricard, druhého největšího výrobce destilátů a vína na světě. V současnosti distribuuje na našem trhu více než 40 známých světových značek alkoholu. Patří mezi ně Ballantine´s, Jameson, Havana Club, Absolut, Beefeater, Chivas Regal, Martell, Olmeca, Kahlúa, Malibu, Wyborowa, Jacob´s Creek, Champagne Mumm, Perrier-Jouët.

KPMG, s.r.o.

Společnost KPMG Česká republika patří mezi přední poskytovatele auditních, daňových, poradenských a právních služeb. K našim klientům patří komerční firmy, vládní instituce, subjekty veřejného sektoru a neziskové organizace. Vyžadují od nás konzistentní úroveň služeb, která čerpá z vysokých odborných kvalit, přehledu o dění v jednotlivých odvětvích a znalosti místních podmínek.

NLB Factoring

Společnost NLB Factoring, a.s., vznikla v roce 1994 a v současnosti se řadí mezi pět nejvýznamnějších factoringových společností v ČR. Hlavní aktivitou společnosti je poskytování provozního financování, zejména factoringu. Od roku 2001 patří NLB Factoring, a.s., do finanční skupiny nejvýznamnější slovinské banky - Nova Ljubljanska banka, d.d., Ljubljana. Společnost poskytuje služby v souladu se světovými standardy a prostřednictvím nejnovějších technologií. V roce 2008 dosáhla celkového obratu 16,4 mld Kč.

Pharis

PHARIS® je výrobní informační systém (anglicky Manufacturing Execution System - MES). MES PHARIS® je unikátní výrobní informační systém od společnosti UNIS, který přináší robustní, ověřené a cenově efektivní řešení pokrývající potřeby výroby od okamžiku vystavení výrobního příkazu až po propuštění a zaskladnění produktu. Zajišťuje kontinuální sledování a řízení výroby šarže v reálném čase, sběr a dlouhodobé ukládání všech průvodních informací v podobě elektronického záznamu o šarži (EBR - Electronic Batch Record) a poskytuje nástroje pro efektivní analýzu výroby.

Plastové Přepravní Obaly s.r.o.

Společnost Plastové Přepravní Obaly s.r.o. vyrostla během své činnosti v jednoho z nejdůležitějších dodavatelů na českém a slovenském trhu. Společnost PPO se stala lídrem v dodávkách přepravních obalů určených pro potravinářský průmysl, zejména masný a drůbežářský průmysl. V sortimentu najdete například hygienické plastové palety, přepravky na maso, zeleninové přepravky, transportní vozíky pod přepravky, termoboxy, bigboxy atd. Dále jsou to přepravní obaly určené pro technický a automobilový průmysl. Jedná se především o technické palety a přepravky a bigboxy pro technické účely.

SunSolutions

Společnost Sun Solutions se zabývá inženýrskou, obchodní a realizační činností v oboru fotovoltaických systémů. Navrhujeme optimální řešení v oblasti investic do využití solární energie a poskytujeme služby spojené s instalací fotovoltaických systémů,včetně inženýrských činností.

Šetra spol. s r.o.

Společnost ŠETRA, s.r.o. se již 14.rokem specializuje na výrobu chlazeného listového těsta a cukrářských výrobků z listového těsta . Klasická receptura a unikátní vypracování s převahou ruční práce řadí babické listové těsto mezi nejlepší na trhu a počtem téměř 3 milionů kusů ročně mezi nejprodávanější. Mimořádnou kvalitou jsou známy také babické listové trubičky a další cukrářské a pekařské výrobky. Pro spolupráci nás kontaktujte na tel. +420 602 787 797.

Topbio

Společnost TopBio a.s. realizuje projekt „TopBio BAC“ (TopBio Business Angels Club). TopBio BAC je pro inovační firmy příležitostí k zajištění kapitálu pro další rozvoj obchodu a investice, stejně jako je cenným zdrojem know-how z podnikatelského života. Zaměřujeme se především na odvětví biotechnologií, potravinářství, technologií pro ochranu životního prostředí, snížení energetické náročnosti a nových technologií, včetně informačních. Projekt je realizován se sídlem v Jihočeském vědeckotechnickém parku v Českých Budějovicích s pobočkami v Jindřichově Hradci, Jihlavě, Brně a Znojmě.

Zemcheba

Společnost Zemcheba – návaznosti na ovocnářské tradice byla v 80. letech řešena lisovna ovoce a výroba ovocných koncentrátů za současného jímaní aromatických látek. Kapacita zpracovny je max. 10 000 tun ovoce v období od července do prosince. Kvalita všech našich výrobků je sledována vnitropodnikovou laboratoří. Je vypracován systém chemické a mikrobiologické kontroly a hodnocení našich výrobků. Je zaveden systém HACCP.

Brno Business

Moderní Obchod

Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a ve světě – 12.ročník

29.11.2022 Brno, Quality Hotel Brno Exhibition Centre ( dřívější název Holiday Inn Brno )

Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a ve světě – 11.ročník

1.12.2021 Brno, Quality Hotel Brno Exhibition Centre ( dříve Holiday Inn Brno )

Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a ve světě - 10. ročník

5.6.2019 Brno, Holiday Inn

Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a střední Evropě - 9. ročník

13.6.2018 Holiday Inn, Brno

Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a ve světě - 8. ročník

13.6.2017 Brno, Holiday Inn

 • Trendy a očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a ve světě
 • Názory a zkušenosti představitelů potravinářského průmyslu
 • Zvyšování produktivity v potravinářském průmyslu
 • Strategie výrobců a dodavatelů v potravinářském průmyslu
 • Podpora inovací a vývoje nových výrobků
 • Spolupráce výrobců, dodavatelů a podpůrných společností v potravinářském průmyslu
Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu a zemědělství - 7. ročník

06.04.2016 Holiday Inn, Brno

 • Trendy a očekávaný vývoj potravinářského průmyslu a zemědělství
 • Názory a zkušenosti představitelů potravinářského průmyslu a zemědělství
 • Zavádění inovací a zvyšování produktivity v potravinářském průmyslu
 • Strategie výrobců a dodavatelů v potravinářském průmyslu a zemědělství
 • Nové technologie v potravinářském průmyslu a zemědělství
 • Spolupráce výrobců, dodavatelů a podpůrných společností v potravinářském průmyslu a zemědělství
Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a střední Evropě - 6. ročník

15.4.2015 Brno, Holiday Inn

 • Trendy a očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a ve světě
 • Názory a zkušenosti představitelů potravinářského průmyslu
 • Zvyšování produktivity v potravinářském průmyslu
 • Strategie výrobců a dodavatelů v potravinářském průmyslu
 • Podpora inovací a vývoje nových výrobků
 • Spolupráce výrobců, dodavatelů a podpůrných společností v potravinářském průmyslu
Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu - 5. ročník

26. 3. 2014 Brno, Holiday Inn

 • Trendy a očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a ve světě
 • Názory a zkušenosti představitelů potravinářského průmyslu
 • Zvyšování produktivity v potravinářském průmyslu
 • Strategie výrobců a dodavatelů v potravinářském průmyslu
 • Podpora inovací a vývoje nových výrobků
 • Spolupráce výrobců, dodavatelů a podpůrných společností v potravinářském průmyslu
Očekávaný vývoj potravinářského průmyslu - 4. ročník

13. 03. 2013 Brno, Holiday Inn

 • Trendy a očekávaný vývoj potravinářského průmyslu v ČR a ve světě
 • Názory a zkušenosti představitelů potravinářského průmyslu
 • Zvyšování produktivity v potravinářském průmyslu
 • Strategie výrobců a dodavatelů v potravinářském průmyslu
 • Podpora inovací a vývoje nových výrobků
 • Spolupráce výrobců, dodavatelů a podpůrných společností v potravinářském průmyslu

Ing. Petr Mandelík, Ph.D.

Jednatel společnosti

tel: +420 777 635 758
e-mail: mandelik@konference.org

Mgr. Eva Hanáková

Asistentka týmu

Doc. Ing. Stanislav Škapa, Ph.D.

Ředitel výzkumu a strategických analýz

Iniciály organizátora:
Konference s.r.o.
Sídlo: Brno 643 00, Zámecká 105/22
IČ: 26966301

Bankovní spojení: Česká spořitelna, a.s.
číslo účtu : 2052770399/0800
IBAN CZ91 0800 0000 0020 5277 0399
SWIFT:GIBACZPXXXX

chci se stát partnerem